“Hissetmek İnsanları Gerçekten Birleştiren Yegâne Eylem”

Paylaş

Yazın dünyası genç yazarlar kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ilk kitabı çıkan Bukle Ünaldı, genç yeni nesil yazarlardan bir tanesi. İlk kitabı “Türkiye’de Genç Olmak” ile Türkiye’de genç olmanın olumlu olumsuz yanlarından gençlerin geleceğe bakış açılarına, kaygılarından umutlu hallerine değiniyor. Genç yazar Bukle Ünaldı ile yaptığımız röportajın ayrıntıları ise şöyle:

 

Bukle Hanım merhaba. Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhabalar! Ben Bukle Ünaldı. 18 yaşında, üniversite hazırlık maratonunda bir lise öğrencisiyim. Her şeyden önce genç bir dünya vatandaşıyım ve yaşadığımız gezegeni yaşanılır kılmak için kolları sıvamış bulunuyorum. Tanıştığımıza memnun oldum!

 
Biz de memnun olduk Bukle Hanım. Kitabınızın konusundan kısaca bahseder misiniz?

Kitabım Türkiye’den dünyaya doğrultulmuş bir dürbün objektifinin iki ucunu anlatıyor aslında. Bir tarafta büyük hayalleri olan ve gözlemlerini yetişkinlerle paylaşmak arzusunda olan bir genç kız, diğer tarafta da bitmek bilmeyen hırsın, savaşların ve kirliliğin bulunduğu dünyamız var.

 
Kitabı yazarkenki hedefiniz neydi?

Demin de bahsettiğim gibi, ülkemden dünyama yönelttiğim dürbünüm bu güne kadar çok şey gördü ve ben de şahit olduklarımı yazılarım aracılığı ile paylaşmak istedim. Amacım çocukların saf hayalleri ile yetişkinlerimin tecrübeleri arasında bir köprü olmak. Zaten genç olmak da bu değil midir?

Yazarlık konusunda ileriki hedefleriniz nedir?

Yazar olmak düşüncesi her ne kadar kıpır kıpır bir düşünceymiş gibi hissetsem de, esas hayalim şu an ‘nörobilimci’ olmak. Ama yazmaya da her daim devam edeceğim. Kim bilir belki de “Dünyada Genç Olmak” isimli bir proje yoldadır?

 
Son olarak söylemek istediniz şeyler nelerdir?
Düşünüyorum ki, hepimizin çok fazla ortak noktası var aslında. Aynı şeyleri hissetmek insanları gerçekten birleştiren yegâne eylem… Benimle aynı düşünceleri paylaşın veya paylaşmayın; dünyamız ve ülkemizde yaşanan olaylarda aynı hislerde olduğumuzdan ben eminim. Ve bildiğim bir şey daha var ki: “Dünya zaten yeterince kusursuz yaratılmış ama insanlar kusurun ta kendisi ve sen bunu değiştirebilirsin!”
edebiyatkulisi.com

Yorum

Bu Habere Yorum Yaz

Yorumunuz Editörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.*