Cansel İçin Susma

Paylaş

18 yaşında bir genç kız daha tecavüze uğradı ve intahar etti. Bugün konuşulacak, yarın ise yalnızca bir rakam olacak. Ölen, öldürülen yüzlerce rakamdan yalnızca biri...

Eskiden yokluk vardı, sefalet vardı, çile vardı. Her ne kadar farketmemiş olsak da bunların yanında şeref ve onur da vardı. Koca bir ülke nasıl bu hale geldi? Bu cehalet değil!
 Kimse kusura bakmasın. Cumhuriyetin ilk yıllarında okuma yazma oranı oldukça düşüktü, olanaklarda çok zayıftı. Fakat o yıllarda kadınlarımız özgürdü. Hem de bırakın şehri, bağda bahçede bile özgürdü. Ormana giderlerdi kış için odun toplamaya, tarlaya giderlerdi çapa yapmaya. Korkuları yoktu. O dönemde engelleyecek bir güç de yoktu, her bir köşeyi çeken mobeselerde. Yine de yok tarihimizde böyle kara lekeler. Eski Türkiye temizdi. Kirlettiler ve koydular önümüze "Yeni Türkiye."
 
Hepsi Yeni Türkiyenin mahsulü. Kadını dövmenin matematiğini yapan hocalar, sapık öğretmenler, genç kızlara sokağı zindan eden yobazlar, tecavüzcüler, sapkınlar, kadın dövmeyi erkeklik bilen zavallılar, yaşının dörtte biri kadar bir çocuğu koynuna alan aşağılık herifler, engelli çocuklara gözünü diken canavarlar, o canavarlara sırf kravat taktı diye iyi hal indirimi yapan akıl yoksunu hakimler, sapığı koruyan, kadına çok konuştun sus diyen, gerekirse öl diyen makamda büyük, kararkterde yok hükmünde adamlar ve çok daha vahimi halk!
 O saatte çıkmasaydı, oraya gitmeseydi, öyle giyinmeseydi, böyle yürümeseydi, şöyle düşünmeseydi, bunu yapmasaydı, kahkaha atmasaydı, evden çıkmasaydı, nefes almasaydı başına böyle şeyler gelmezdi diyen dili kopasıca insan müsveddeleri. Değiştik, dönüştük ve malesef kokuşmuş bu düzenin bir parçası haline geldik. Keşke bir fırsat olsa, alsalar o "YENİ" yi koysalar bavullarına ve defolup gitseler, güzel ülkemi olduğu gibi güzel bıraksalar.

Yorum

Bu Habere Yorum Yaz

Yorumunuz Editörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.*